wtorek, 2 czerwca 2015

Letnie orzeźwienie

Pyszny, orzeźwiający i baardzo zdrowy koktajl z winogron, truskawek i borówek amerykańskich wspomagający odchudzanie i dodający energii na cały dzień. Napój przygotowany z podanych składników zawiera 160 kcal. Zapraszam do przygotowań!


Składniki na 1 porcję:

100 g truskawek bez szypułek
150 g ciemnych winogron
50 g borówek amerykańskich
2 kostki lodu

CZAS PRZYGOTOWANIA: 5 MIN
POZIOM TRUDNOŚCI: ŁATWY

Przygotowanie: Owoce myjemy i osuszamy, umieszczamy w misie blendera i miksujemy na gładką w miarę jednolitą masę. Dodajemy 2 kostki lodu i miksujemy jeszcze przez chwilę. Na zdrowie! :)

DLACZEGO WARTO PIĆ?

Ciemnofioletowe winogrona zawierają ogromną ilość flawonoidów - naturalnych przeciwutleniaczy, które unieszkodliwiają wolne rodniki i dzięki temu chronią przed rakiem oraz chorobami serca. Dodatkowo, zawarty w nich resweratrol wspomaga redukcję masy ciała.

Truskawki to bomba najlepszych substancji odżywczych - witaminy C, żelaza, wapnia, magnezu i fosforu. Truskawki działają także antydepresyjni, regulują pracę nerek i wątroby. Spożywanie truskawek może też ulżyć osobom cierpiącym na schorzenia stawów, ponieważ mają zdolność usuwania kwasu moczowego z organizmu. Poza tym owoce te zawierają bromelinę - enzym ułatwiający spalanie tłuszczu i trawienie białek.

Borówki amerykańskie działają uspokajająco i przeciwbólowo, a także obniżają poziom „złego" cholesterolu (LDL) i podnoszą poziom „dobrego" (HDL). Owoce borówki amerykańskiej stosuje się także w leczeniu zespołu przewlekłego zmęczenia (CFS), infekcji skóry, zaburzeń przewodu pokarmowego, a także chorób nerek i układu moczowego.

1 komentarz:

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli pozostawisz komentarz. Podziel się swoją opinią, uwagą, radą, lub po prostu pozostaw po sobie ślad :) Jeżeli przygotowałeś potrawę z tego przepisu, prześlij mi zdjęcie na adres dagooshya@gmail.com, a ja je udostępnię :) Dagmara Osowska

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...