środa, 8 października 2014

Kolorowe truskawki

Poszłam dziś do warzywniaka, a tam - TRUSKAWKI! Dużo pięknych i słodziutkich truskawek. Nie mogłam ich nie kupić :) Kolorowe truskawki podam z Różową babeczką w kształcie serca :) Co sądzicie o takim pomyśle? 

Składniki (na 8 szt.): 
8 truskawek
3 kostki mlecznej czekolady
1 łyżka mleka
posypka czekoladowa i owocowa

1. W kąpieli wodnej rozpuszczamy czekoladę - na garnku z gotującą się wodą stawiamy miskę odporną na temperatury - najlepiej metalową lub szklaną. Wrzucamy kostki czekolady, a gdy się rozpuszczą, dodajemy mleko. Dokładnie mieszamy do połączenia mleka z czekoladą. 

2. Zdejmujemy garnek z ognia (miskę zostawiamy na garnku, żeby para wodna dalej podgrzewała czekoladę). Do małej miseczki wsypujemy posypkę. Truskawki maczamy w czekoladzie, następnie obtaczamy w posypce i układamy na papierze do pieczenia. Wkładamy do lodówki do całkowitego stężenia. Smacznego! :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli pozostawisz komentarz. Podziel się swoją opinią, uwagą, radą, lub po prostu pozostaw po sobie ślad :) Jeżeli przygotowałeś potrawę z tego przepisu, prześlij mi zdjęcie na adres dagooshya@gmail.com, a ja je udostępnię :) Dagmara Osowska

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...